Nowy ambulans dla szpitala w Wyrzysku

Kolejne poważne zakupy w placówkach medycznych prowadzonych przez Powiat Pilski. Tym razem Szpital Powiatowy w Wyrzysku zainwestował blisko 400 tysięcy złotych w nowoczesny ambulans. Nowa karetka, w piątek 23 lutego, równo w południe, zajechała pod budynek szpitala, gdzie odbyła się jej prezentacja.

Ambulans jest z najwyższej półki. To auto marki Mercedes Benz, model Sprinter, rok produkcji 2017. Pojemność silnika 2143 cm3. Na trasie, jadąc do chorego, na pewno nie zawiedzie.
Pojazd ten będzie służył w sposób bardziej efektywny niż dotychczasowa karetka: jest to nowy sprzęt, wysokiej klasy, a marka mercedes jest znana ze swej jakości. Tylko przyklaskiwać pracy prezesa i załogi szpitala, że podjęli tak duży wysiłek i zakup finansują z funduszu spółki – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

–  Jeszcze niedawno, w 2014 roku, szpitalowi groziła upadłość. Wielkim wysiłkiem finansowym, który był możliwy dzięki decyzji radnych powiatowych, dzisiaj szpital ma ugruntowaną pozycję. Niedawno został otwarty kolejny oddział, rehabilitacji neurologicznej. Wszystko zatem idzie w dobrym kierunku. Kilkanaście tygodni temu rozmawiałem z szefową NFZ w Poznaniu Agnieszką Pachciarz, która wysoko oceniła szpital w Wyrzysku jeśli chodzi o sposób zarządzania – podkreślił jeszcze starosta.

Wartość nowej karetki wraz z wyposażeniem to ponad 500 tysięcy złotych. Będzie stacjonowała w Wysokiej, a będzie nią jeździł podstawowy zespół ratowników. Ambulans zastąpi karetkę, która jakiś czas temu uległa wypadkowi. Zakup nowej był więc niezbędny.
Będzie służyć do przewożenia pacjentów z naszego regionu. Druga karetka stacjonuje w Wyrzysku. Staramy się, żeby w szpitalu dla pacjentów sprzęt zawsze był nowoczesny i sprawny – zapewnił z kolei Almuetaz Bellah Nasrullach, prezes zarządu szpitala w Wyrzysku.

Wagę zakupu ambulansu podkreślił też Stefan Piechocki, wicestarosta pilski:
Przekazana dzisiaj karetka z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców powiatu pilskiego. Niezwykle ważny jest czas reakcji więc sprawny pojazd to ważny element w ratowaniu życia. Mam nadzieję, że karetka będzie dobrze służyć pacjentom oraz ekipie obsługującej karetkę.

Kazimierz Wasiak, przewodniczący Rady Powiatu w Pile życzył z kolei, by niebawem odbyła się podobna uroczystość, przy zakupie kolejnego sprzętu. Tego samego całej załodze szpitala życzyła Iwona Schulz, radna Powiatu Pilskiego oraz Stanisław Wełniak, również radny Powiatu Pilskiego, wybrani z terenu Wyrzyska.

Przypomnijmy, że Szpital Powiatowy w Wyrzysku został przekształcony w spółkę z o.o. w 2010 roku. W stu procentach jej właścicielem jest Powiat Pilski.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart