Nowi uczniowie cechowi

Młodzi kandydaci na rzemieślników wzięli udział w uroczystości pasowania na ucznia cechowego. Spotkaniu zorganizowanemu przez Cech Rzemiosł Różnych w Pile, przewodniczył starszy Cechu, Jan Janczewski. Władze powiatu pilskiego reprezentowali wicestarosta Stefan Piechocki oraz etatowy członek zarządu powiatu Przemysław Pochylski.

Poczet sztandarowy wystawił Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile. Dokonując aktu ślubowania, rodzinę rzemieślniczą powiększyli uczniowie kształcący się w następujących zawodach: mechanik pojazdów samochodowych (14 uczniów z ZSP nr 1 w Pile), fryzjer (25 uczniów z ZSP nr 2 w Pile i 1 z ZSP w Trzciance), lakiernik (7 uczniów z ZSP nr 2 w Pile), elektryk (6 uczniów z ZSP nr 3 w Pile), monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie (8 uczniów z ZSP nr 3 w Pile), monter sieci i instalacji sanitarnych (10 uczniów z ZSP nr 3 w Pile), murarz – tynkarz (7 uczniów z ZSP nr 3 w Pile), stolarz (9 uczniów z ZSP nr 3 w Pile), cukiernik (2 uczniów z ZSP w Trzciance) i piekarz (5 uczniów z ZSP w Trzciance).

Podczas uroczystości wicestarosta Stefan Piechocki został uhonorowany srebrną odznaką „Za zasługi w rozwoju rzemiosła wielkopolskiego”. Laureat powiedział: – Pragnę serdecznie podziękować za to wyróżnienie. Jest mi niezmiernie miło, że dotychczasowa współpraca z Cechem Rzemiosł Różnych w Pile układa się tak znakomicie, szczególnie w zakresie podejmowania działań związanych z propagowaniem kształcenia zawodowego w środowisku lokalnym, w podnoszeniu jakości kształcenia i wychowaniu młodzieży z uwzględnieniem tradycji rzemieślniczych.

Przemysław Pochylski dodał: – Prawie stu uczniów, którzy złożyli uroczystą przysięgę, to przyszłość rzemiosła w naszym regionie. Każdemu z nich życzę dalszego rozwoju i spełnienia nie tylko zawodowych marzeń.

W piątek, 24 listopada pasowanie na ucznia cechowego czeka młodzież z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku. Przysięgę złoży 7 kandydatów na mechanika pojazdów samochodowych, 7 przyszłych cukierników, 5 fryzjerów, 2 kucharzy i 1 wędliniarz.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart