Nowa karetka dla pilskiego szpitala

Szpital Specjalistyczny w Pile wzbogacił się o nowy ambulans. Dziś  wojewoda wielkopolski  Zbigniew Hoffmann oraz starosta pilski Eligiusz Komarowski przekazali kluczyki i dowód rejestracyjny zespołowi ratunkowemu, który będzie jeździł nową karetką.

Koszt zakupu ambulansu to 336 966,26 zł, z czego dofinansowanie Wojewody Wielkopolskiego wyniosło 250 000 zł. Powiat Pilski dołożył resztę: 86 966,26 zł.

Ambulans, o który wzbogacił się Szpital Specjalistyczny jest karetką typu P – podstawową, w której będzie jeździł zespół ratowników. Jest w pełni wyposażona w aparaturę do ratowania życia.

Będzie ona funkcjonowała w ramach Państwowego Systemu Ratownictwa Medycznego i stacjonowała w Ujściu. Karetka, która dotąd tam stacjonowała, będzie służyć szpitalowi do transportu sanitarnego, w ramach podstawowej opieki zdrowotnej.

Obecnie w powiecie pilskim w ramach Państwowego Systemu Ratownictwa stacjonuje 5 karetek: w Wyrzysku, Wysokiej, Ujściu i dwie w Pile, w tym jedna typu S- w której jeździ zespół z lekarzem.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart