Nauczyciel podejrzany o pedofilię

58-letni mieszkaniec Wyrzyska, nauczyciel jednej ze szkół w tym mieście,  usłyszał zarzut „doprowadzenia osoby poniżej 15. roku życia do obcowania płciowego oraz poddania się innej czynności seksualnej”. Do zdarzenia miało dojść w 2017 roku, kiedy dziewczynka miała 14 lat. Teraz grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Jak poinformowała nas prokurator Magdalena Mazur-Prus zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożyli rodzice dziewczynki.

– Mężczyzna jest podejrzany przestępstwo z art 200 KK, czyli doprowadzenie osoby  poniżej 15. roku życia do obcowania płciowego oraz poddania się innej czynności seksualnej – mówi Magdalena Mazur-Prus – rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

17 stycznia mężczyzna został  przesłuchany w charakterze podejrzanego, złożył obszerne wyjaśnienia i przyznał się do winy. Sąd przesłuchał też pokrzywdzoną.

Prokuratura wnioskowała wczoraj o tymczasowe aresztowanie podejrzanego mężczyzny.  Sąd Rejonowy w Chodzieży nie przychylił się do wniosku  prokuratury.

58-letni mężczyzna dostał dozór policji, ma nakaz opuszczania dotychczasowego miejsca zamieszkania, zakaz zbliżania do pokrzywdzonej oraz jest zawieszony w wykonywaniu funkcji nauczyciela.

Prokuratura nie zgadza się z decyzją chodzieskiego sądu.

Postanowienie sądu zostanie  zaskarżone do sądu wyższej instancji – powiedziała nam Magdalena Mazur-Prus z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Podejrzanemu grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart