Muzyczne bieganie rozgrzało Piłę

Kiedyś był pochód, dziś mamy bieg. Tak od kilku sezonów wygląda pierwszy dzień maja w stolicy powiatu pilskiego. Klub Biegowy 4RUN Team Piła zorganizował szóstą edycję Ćwierćmaratonu Muzycznego.

Bieg główny ukończyło aż 570 biegaczy, w tym 206 kobiet. Zanim jednak rozpoczął się radosny przemarsz w stronę startu, organizatorzy zadbali o inne ruchowe atrakcje: sztafetę biznesową (zwycięzcą okazał się PHILIPS) i bieg dla najmłodszych.
Jak zwykle, wyścig na dystansie dziesięciu i pół kilometra został ciepło przyjęty przez mieszkańców, którzy głośno wspierali swoich faworytów. W gronie kibiców był również Eligiusz Komarowski, starosta pilski i jednocześnie honorowy patron Ćwierćmaratonu: – Świetne wydarzenie, wspaniałe emocje. Powiat Pilski po raz kolejny z radością wspiera tę imprezę, godnie promującą północną Wielkopolskę daleko poza jej granicami. Gratuluję wszystkim uczestnikom. Wielu zawodników nie oszczędzało się w sobotę podczas Biegu Papieskiego, a dziś, zaledwie dwa dni później, znów dają z siebie wszystko. Brawo!
Pierwszy linię mety minął Krzysztof Szymanowski z Kościana (czas: 31:35), który wyprzedził Łukasza Wirkusa z Lipnicy (32:07) i Kamila Linkę z Chrustowa (33:13). Wśród pań bezkonkurencyjna okazała się Antonina Rychter ze Szczecinka (38:55), za którą uplasowały się dwie pilanki: Sara Gawlak (40:12) i Ewelina Poterała (40:47).
Sezon biegowy ma to do siebie, że nigdy się nie kończy. Korzystając z okazji, szczególnie serdecznie zapraszamy na trzeci odcinek serialu pod nazwą „Biegaj z nami 2017”. Do zobaczenia 21 maja w Łobżenicy!

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart