Muzyczna Podróż z mamą i tatą

W Sali Miejskiej odbył się uroczysty koncert pt. „Muzyczna podróż z mamą i tatą”. Na scenie  wystąpiły dzieci ze wszystkich oddziałów Publicznego Przedszkola Nr 12 w Pile. Publicznością byli rodzice wychowanków przedszkola.

Tematyka koncertu związana była z realizacją zadania zawartego w Rocznym Planie Pracy Przedszkola: „Kształtowanie postaw patriotycznych u dzieci poprzez działania na rzecz środowiska lokalnego, kontakt z kulturą, literaturą i przyrodą ojczystą”.

Przedszkolaki przedstawiły wiersze i tańce związane z poszczególnymi regionami Polski. Najmłodsze „Krasnoludki” zatańczyły śląski „Grozik” a „Liski” przedstawiły układ taneczny do „Polki”. Taniec do piosenki „Łowiczanka jestem” został przedstawiony przez „Biedronki”. „Żabki” zatańczyły „Krakowiaka”. Gąski zaprezentowały taniec góralski do piosenki „Hej, bystra woda”. „Słoneczka” zatańczyły taniec wielkopolski „Maryneczka”. Piękny układ choreograficzny do utworu T. Wojnowicza „Uwertura dla M.” został wykonany przez dzieci z grupy „Zajączki”.

Pomiędzy występami poszczególnych grup oprawę muzyczną zapewniała pracownica Przedszkola Nr 12, pianistka Aleksandra Chwiesiukowicz. Ukoronowaniem występu było wspólne zaśpiewanie utworu „Jesteśmy Polką i Polakiem”.


Koncert był równocześnie uroczystością pożegnalną najstarszych grup. Dzieci ze „Słoneczek”, „Gąsek” i „Zajączków” pożegnały nauczycieli i innych pracowników przedszkola kwiatami i piosenką „Cztery lata tu spędziłem”. Po przemówieniu Dyrekcji i przedstawicieli Rady Rodziców dzieci otrzymały dyplomy ukończenia przedszkola.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart