Młodzi mistrzowie rysunku i wiersza

Za nami bardzo sympatyczne wydarzenie – w sobotę odbyły się dwa konkursy dla najmłodszych twórców: recytatorski i plastyczny. Oba zorganizowano w Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra” w Pile.

Najpierw swoje nieprzeciętne umiejętności zaprezentowali uczniowie deklamujący wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima oraz innych poetów w inscenizacji dziecięcej. Zgłosiło się ponad trzydziestu recytatorów indywidualnych i pięć zespołów. Najwyższe noty zebrała Lena Grabowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pile, która wyprzedziła Wiktorię Bagrowską z Ośrodka Upowszechniania Kultury w Wysokiej. Trzecie miejsce zajęła Zofia Hoffman, także z wysockiego Ośrodka. Wyróżnienia przyznano Michałowi Szmydtowi (SP nr 3 w Pile), Anicie Wieczorek i Wioletcie Ziółkowskiej (obie z SP nr 11 w Pile). Zmagania zespołów wygrał Teatr Hak z OUK w Wysokiej, za którym uplasowały się MDK Piła i SP nr 4 w Pile.

Recytatorów oceniało jury w składzie: Małgorzata Chwiłkowska- Kępczyńska i Lucyna Przybyszewska. Nagrody fundował Młodzieżowy Dom Kultur „ISKRA” w Pile. Konkurs objął patronatem Starosta Pilski Eligiusz Komarowski, który osobiście uhonorował uczestników: – Byłem zaszczycony, gratulując tak uzdolnionym młodym artystom w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury. Każdemu z nich życzę rozwijania swoich pasji oraz spełnienia wszystkich marzeń. Gratuluję również opiekunom i najbliższym, ponieważ bez ich wysiłku o sukces tych ambitnych uczniów byłoby nieporównywalnie trudniej.

Chwilę później, w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego „Ilustracje do wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.” W skład powołanej komisji weszło troje pilskich plastyków: Marta Mrówka, Małgorzata Biała oraz przewodnicząca komisji, Emilia Kamińska. Pierwsze miejsce w otrzymał uczeń Szkoły Podstawowej w Wysokiej Sebastian Bąk, drugie zajęła Oliwia Nowak ze Szkoły Podstawowej w Śmiłowie, a trzecie – Aleksandra Piątek ze Szkoły Podstawowej w Kruszewie. Komisja przyznała również sześć wyróżnień: dla Igi Michalskiej, Oliwiera Urbańskiego, Doroty Góry, Marii Świetlak, Jana Świerczyńskiego i Anity Wieczorek. Nagrody wręczyli Starosta Pilski Eligiusz Komarowski oraz Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury – Ariana Latzke.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart