Młode dziewczyny pobiły 17-latkę

Dwie dziewiętnastolatki i ich nieletnia koleżanka odpowiedzą za pobicie 17-letniej mieszkanki gminy Mirosławiec. Pokrzywdzona odniosła obrażenia ręki.

Do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych w Mirosławcu w parku miejskim. Dwie 19-latki i 16-latka, które okazały się sprawczyniami pobicia, siedziały na ławce w parku w towarzystwie innych osób. Nieopodal siedziała na ławce 17-latka.

W pewnej chwili pomiędzy dziewczynami, a pokrzywdzoną doszło do przepychanki słownej. Następnie dwie dorosłe kobiety i nieletnia zaczęły 17-latkę bić po twarzy, szarpać i kopać. W wyniku zadanych ciosów pokrzywdzona doznała złamania palca u ręki, powierzchownych zadrapań i zasinień ciała – mówi mł. asp. Beata Budzyń z KPP w Wałczu.

17 letnia mieszkanka gminy Mirosławiec zgłosiła sprawę na policję. Policjanci ustalili podejrzewane o pobicie dziewczyny. Wszystkie przyznały się do pobicia i dobrowolnie poddały karze.

Za popełnione przestępstwo obu 19 – latkom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast ich młodsza koleżanka, która uczestniczyła w pobiciu, odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart