Mija 8 lat od katastrofy smoleńskiej

Dzisiaj mija dokładnie 8. rocznica katastrofy smoleńskiej. W wypadku rządowego Tupolewa zginęło 96 osób w tym Prezydent RP – Lech Kaczyński wraz z Pierwszą Damą – Marią Kaczyńską.

Początkowe informacje podawane przez media mówiły o problemach z lądowaniem prezydenckiego samolotu. Z każdą minutą spływały jednak coraz to gorsze informacje. W końcu ta najgorsza , potwierdzona przez MSZ, że prezydencki samolot spadł na ziemię i prawdopodobnie nikt nie przeżył katastrofy.

10 kwietnia 2010 roku także w Pile flagi w urzędach państwowych zostały spuszczone do połowy masztu, a mieszkańcy miasta spontanicznie zapalali znicze.

To miała być spokojna sobota. Nic nie zapowiadało, że dzień ten przejdzie do historii jako najbardziej tragiczny w historii naszego państwa.

Video z 10 kwietnia 2010 roku można obejrzeć w Telewizji Internetowej www.ITVPILA.pl.

Czekamy na Państwa wspomnienia tego tragicznego dnia. Nasz mail: redakcja@7dni.pila.pl.

Comments: 2

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

  1. Żal mi elektoratu pisiorów z wypranymi mózgami o zamachu smoleńskim. Wolał bym aby zostawić sprawę katastrofy powietrznej i zająć się ważnymi teraźniejszymi problemami naszego kraju. Maciar i tak jest ruskim agentem.

    1. Dodał bym tylko, że główną przyczyną katastrofy był błąd pilotów naciskanych pośrednio prze Lecha Kaczyńskiego, który jest głównym powodyrem tragedii. Pozdrawiam

0

Your Cart