Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W sobotni wieczór w Pile odbył się VI Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wzięło w nim udział około 800 osób.

Wcześniej w kościele pw. Św. Rodziny odbyła się uroczysta msza za Ojczyznę. Uczestnicy maszerowali by upamiętnić ofiary postkomunistycznego podziemia.
Uczestnicy przeszli spod kościoła św. Rodziny, następnie ulicami: Kilińskiego, Okrzei i Drygasa. Nieśli ze sobą flagi z wizerunkami Żołnierzy Wyklętych.

W czasie marszu wykrzykiwali hasła: „Armio Wyklęta, Piła o tobie pamięta”, „Bóg, Honor, Ojczyzna”, „Cześć i chwała bohaterom”, a także „Bury, nasz bohater” oraz „Precz z komuną”.

Marsz zakończył się pod muralem Żołnierzy Wyklętych, gdzie uczestnicy zapalili znicze.

Zapraszamy do obejrzenia FOTORELACJI.

Comments: 1

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

  1. A na rocznicy wyzwolenia Piły i tak ważnej rocznicy przełamania Wału Pomorskiego to tych krzykliwych bohaterów nie było,a czczenie burego -rajsa jako bohatera i to w Pile to już nawet nie głupota …przypomnę – ” Był oficerem liniowym. Jego oddział odpowiedzialny jest za dokonanie szeregu zbrodni przeciwko ludności cywilnej, m.in. za mord w Puchałach Starych oraz zbrodnię w Zaleszanach (1946), za co został skazany na karę śmierci. Pamięć o czynach Rajsa utrzymuje się głównie na Podlasiu. ” …..czyżby Piła leżała na Podlasiu

0

Your Cart