Connect with us

Ludzie

Mały piesek wrócił do właściciela

Published

on

Późnym popołudniem policjantka z KPP w Pile, po pracy, jechała  wraz mężem al. Wojska Polskiego w Pile. Nagle zauważyła, że biega coś  między samochodami. Okazało się, że jest to malutki piesek rasy Golden Retriever.

-W godzinach popołudniowych wybrałam się z mężem na zakupy. Gdy byliśmy na ulicy Wojska Polskiego (droga dwupasmowa), w pewnym momencie zauważyliśmy, że coś porusza się między samochodami. Kierowcy dość szybko jechali, ale my się nagle zatrzymaliśmy. Wysiedliśmy z auta i zobaczyliśmy, że to malutki piesek rasy Golden Retriver. Piesek był wystraszony i trząsł się. Zabraliśmy szczeniaczka do auta i pojechaliśmy dalej, aby nie blokować drogi. Wjechaliśmy na drogę osiedlową i postanowiliśmy poszukać właściciela. Piesek był zadbany. Chodziliśmy od drzwi do drzwi, ale nikt nie miał wiedzy do kogo zwierzak należy. Postanowiliśmy pojechać jeszcze do jednego ze sklepów osiedlowych i zapytać tam – opowiada Żaneta Kowalska z Piły.

To był strzał w dziesiątkę. Przy sklepie wisiało ogłoszenie…. że zaginął piesek. Policjantka od razu chwyciła za telefon i zadzwoniła pod numer podany w ogłoszeniu. Rysopis pieska się zgadzał. Wraz z mężem, panem Marcinem, policjantka pojechała pod wskazany adres.

Przed domem czekał już właściciel. Był bardzo szczęśliwy i serdecznie podziękował.

Advertisement

-Powiedział, że wczoraj kupił pieska, a dzisiaj oddalił się od domu – relacjonuje pani Żaneta.

Zapadający zmrok mógłby doprowadzić do najgorszego, zwłaszcza, że kilkutygodniowy szczeniak był wystraszony… Na szczęście determinacja państwa Kowalskich i szczęście doprowadziły do szczęśliwego zakończenia.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ludzie

Na dworcu PKP w Pile ustawiono tabliczkę przy figurze Świętej Katarzyny

Published

on

By

W piątek przy figurze Świętej Katarzyny na dworcu PKP w Pile zamontowano tabliczkę informacyjną.

Św. Katarzyna Aleksandryjska to patronka polskich kolejarzy.
Urodziła się ok. 282 roku w Aleksandrii w Egipcie. Była córką króla Kustosa. Według tradycji była bogatą i wykształconą chrześcijanką z Aleksandrii, która przyjęła śluby czystości. Poniosła śmierć męczeńską w wieku 18 lat.
W ikonografii św. Katarzyna przedstawiana jest w koronie królewskiej, z palmą męczeńską w dłoni. Jej atrybutami są: anioł, Dziecię Jezus, nakładające na jej palec pierścień jako oblubienicy, filozofowie, z którymi prowadziła dysputę, gałązka palmowa, koło, na którym była łamana, korona w ręku, krzyż, księga, miecz, piorun.
Purpura jest znakiem godności królewskiej, ale oznacza również krew, przez co symbolizuje męczeństwo. Kolor zielony symbolizuje nadzieję, młodość, sprawiedliwość oraz odrodzenie. To kolor przyrody, kolor życia. Oznacza pełne nadziei pielgrzymowanie do domu Ojca.
Kolejarze obrali ją sobie za Patronkę, uważając, że skoro pod kołem męczeńskim nie zginęła – to uchroni też innych od śmierci pod kołami pociągów. Wizerunek świętej widnieje na wielu kolejarskich sztandarach, na wielu dworcach kolejowych są jej kapliczki. Kult świętej Katarzyny jest wśród braci kolejarskiej bardzo żywy.
– Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu instalacji: Panu Arkadiuszowi Zielińskiemu, Panu Szymonowi Gutowi, Panu Dariuszowi Peruckiemu, Panu Filipowi Palczewskiemu – mówi Artur Łazowy ze Stowarzyszenia Effata.
Pomnik Św. Katarzyny znajduje się na pilskim dworcu PKP.

Continue Reading

Ludzie

14. rocznica katastrofy smoleńskiej

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

Dzisiaj mija 14. rocznica katastrofy smoleńskiej. Jak ją zapamiętaliśmy?

10 kwietnia w 2010 r., w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, wśród nich: prezydent Lech Kaczyński z małżonką Marią, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski oraz inne osobistości, w tym najważniejsi dowódcy Wojska Polskiego i parlamentarzyści. Polska delegacja udawała się na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z 10 kwietnia 2010 roku w Pile. Materiał udostępniony przez Telewizję Internetową ITVPILA.

 

Advertisement

Źródło: PAP

Continue Reading

Advertisement
Advertisement