Królewska Kolej Wschodnia na akwarelach E. Gaertnera z 1851 roku

Na portalu www.polakpotrafi.pl trwa zbiórka funduszów, która ma umożliwić wydanie książki „Królewska Kolej Wschodnia na akwarelach Eduarda Gaertnera z 1851 roku”.

-W książce chcemy po raz pierwszy zaprezentować wszystkie 14 akwarel, które przedstawiają dworce kolejowe, wiadukty i mosty na trasie od Krzyża Wielkopolskiego do Bydgoszczy. W przypadku kilku miejscowości, w tym Trzcianki, Piły, Białośliwia, Miasteczka Krajeńskiego i Osieka nad Notecią są najstarsze widoki tych miast. W książce zostały omówione też obszerniej: okoliczności i przebieg budowy tego odcinka kolei, infrastruktura i tabor używany na kolei. Osobny rozdział poświęciliśmy źródłom kartograficznym, gdzie prezentujemy m.in. plan dworca w Bydgoszczy i dwa plany pilskiej stacji. Książka będzie również bogato ilustrowana – mówi Maciej Usurski.
Więcej szczegółów znajduje się na stronie projektu, na którą można wejść poprzez link załączony poniżej:

https://polakpotrafi.pl/projekt/kolej-wschodnia

-Będę bardzo wdzięczny za każde wsparcie naszego projektu. Część kosztów związanych z przygotowaniem książki pokryli nasi sponsorzy. Teraz chcemy zgromadzić środki potrzebne na druk publikacji. Nazwisko każdej z osób, która zakupi egzemplarz zostanie, w przypadku uzbierania przez nas zakładanej kwoty, wydrukowane w książce, ponieważ chcemy w ten sposób wszystkim naszym mecenasom podziękować – dodaje twórca książki.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart