Konopie indyjskie ukryte w bagażniku

Policjanci Wydziału Kryminalnego złotowskiej komendy ujawnili i zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich. Zatrzymano dwóch mężczyzn wyjeżdżających z terenu nielegalnej plantacji, w samochodzie mieli świeżo ścięte krzewy konopi. Grozi im kara więzienia do 3 lat.

Policjanci złotowskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej uzyskali informację, że dwóch mieszkańców Złotowa może nielegalnie uprawiać konopie indyjskie. W związku z tym mundurowi przystąpili do realizacji.
19 sierpnia br. około godziny 20:30 na drodze prowadzącej do byłych ogródków działkowych w miejscowości Blękwit-Wybudowanie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Ford. W samochodzie znajdowało się dwóch mieszkańców Złotowa 45 -letni kierowca oraz 42- letni pasażer. Policjanci gdy tylko otworzyli drzwi auta poczuli charakterystyczny zapach narkotyków. W samochodzie ujawnili 4 sztuki świeżo ściętych krzewów konopi indyjskiej.
W toku dalszych czynności nieopodal miejsca kontroli drogowej, policjanci ujawnili nielegalną uprawę konopi indyjskiej należącą do mężczyzn. Rośliny w ilości 5 sztuk rosły w zaroślach i krzakach na terenie dawnych działek ogrodowych w Blękwicie.

W toku dalszych czynności podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych u 42- latka na balkonie ujawniono doniczkę z krzewem konopi oraz blisko 100 porcji suszu roślinnego. W mieszkaniu 45-latka znaleziono ponad 160 porcji środków odurzających. Przeprowadzone badania potwierdziły, że zabezpieczone rośliny to konopie indyjskie a ujawniony i zabezpieczony susz roślinny to marihuana.

Jeszcze tego samego dnia mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutów nielegalnej uprawy oraz posiadania środków odurzających. Obaj przyznali się do zarzutów i złożyli wyjaśnienia. Twierdzili, że rośliny konopi uprawiali wyłącznie dla swojego użytku. Przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart