Konferencja w sprawie sytuacji w Szpitalu Specjalistycznym w Pile

W poniedziałek, 29 maja, w Szpitalu Specjalistycznym w Pile odbyła się konferencja prasowa w sprawie funkcjonowania pilskiej lecznicy. Przypomnijmy, że w maju w szpitalu powstał Komitet Obrony Szpitala i Jego Pacjentów. W specjalnym piśmie zwrócili się oni do starosty pilskiego o dofinansowanie szpitala.

W czasie konferencji prasowej Eligiusz Komarowski, starosta pilski przedstawił aktualną sytuację finansową placówki. Wynika z niej, że w 2015 roku Szpital Specjalistyczny zanotował zysk w wysokości 2,7 mln złotych, a rok 2016 zamknął się kwotą 1,46 mln złotych strat, przy inwestycjach w kwocie 5 milionów złotych.

W roku bieżącym zakupy inwestycyjne i prace modernizacyjne w pilskim szpitalu będą wynosiły około 13 milionów złotych. Za tą kwotę jest m.in. przewidziana budowa Oddziału Onkologicznego.

-Oddział Onkologiczny powstaje na IV piętrze naszego szpitala. Realizujemy ten projekt, a jego wartość opiewa na 6 milionów złotych. Ośrodek Radioterapii ma zostać oddany w stanie surowym do końca lutego 2018 roku, a następne pół roku potrzebne jest na jego wyposażenie. Chcemy w pełni otworzyć Oddział Onkologiczny jeszcze przed otwarciem Ośrodka Radioterapii – mówi Rafał Szuca – dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile.

Jak podkreślił dyrektor, na remont czeka też Szpitalny Oddział Ratunkowy, na którym zatrudnionych jest 120 osób. Przebudowa SOR-u pochłonie 7 milionów złotych.

 

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart