Komenda policji w Wałczu rośnie z każdym dniem

W lipcu 2017 roku ruszyła budowa nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Wałczu. Nowa jednostka będzie spełniać wszystkie wymogi w Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji. Niebawem odbędzie się symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowej komendy.

Nowoczesny i funkcjonalny obiekt poprawi dotychczasowe warunki pracy wałeckich policjantów oraz pracowników cywilnych Policji, jak również warunki obsługi obywateli. Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na 2019 rok. Nowa siedziba spełni też standardy właściwe dla takich obiektów. Budynek, w którym teraz pracują policjanci został wzniesiony w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Inwestycja obejmuje budowę dwukondygnacyjnego budynku komendy, budynek garażowy z myjnią i magazynami. Budynek, w którym będą znajdować się kojce dla psów służbowych oraz parkingi, strzelnica oraz siłownia.

Powierzchnia użytkowa będzie wynosić 2 549,19 m2. Siedziba nowej komendy będzie zlokalizowana w Wałczu przy Al. Zdobywców Wału Pomorskiego. Zakończenie budowy planowane jest na lipiec 2019 roku.

Wykonawcą inwestycji jest firma budowlana MIRBUD S.A., z siedzibą w Skierniewicach. Na początku kwietnia odbędzie się symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowej komendy. Obecnie na placu budowy trwają prace związane z wygradzaniem poszczególnych pomieszczeń.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart