Kolejne radiowozy dla pilskiej policji

Blisko 70 tysięcy złotych Powiat Pilski przeznaczył na dofinansowanie zakupu trzech nowych radiowozów na potrzeby funkcjonariuszy z pilskiej komendy. Samochody, które trafią do posterunków w Szydłowie i Białośliwiu oraz do komendy w stolicy powiatu pilskiego – Pile, sfinansowane zostały również przez Komendę Główną Policji oraz samorządy gminne.

– Dzięki doskonałej współpracy i mądrym decyzjom na szczeblach gminnym i powiatowym, udało się przeznaczyć odpowiednią sumę pieniędzy na zakup nowych radiowozów. Bardzo dziękuję wszystkim stronom. Te samochody z pewnością wpłyną na poprawę bezpieczeństwa i komfort pracy policji w powiecie oraz z powodzeniem zastąpią zużyty już tabor, który był eksploatowany od lat – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

– Nowoczesne radiowozy zakupiono w systemie pięćdziesiąt na pięćdziesiąt, ponieważ połowę kwoty wyłożyły samorządy, a drugą połowę Komenda Główna Policji. Auta, które dzisiaj pozyskaliśmy, powinny sprawić, że współpraca z samorządami może być jeszcze bardziej udana, ponieważ nasze działania staną się efektywniejsze. Wiele wskazuje na to, że rok 2018 okaże się rekordowy pod względem liczby aut, jakie pozyska nasza Komenda. Jest szansa, że będzie ich łącznie jedenaście, w tym dziewięć nowych – dodał mł. insp. Sebastian Cichocki, komendant powiatowy policji w Pile.

Współpraca Powiatu Pilskiego i Komendy Powiatowej Policji w Pile jest wielotorowa. Warto przypomnieć choćby zakrojone na szeroką skalę akcje profilaktyczne „Bądź widoczny, bądź bezpieczny” oraz znakowanie rowerów. Ponadto pilska KPP chętnie uczestniczy w wielu przedsięwzięciach dla dzieci i młodzieży z całego powiatu pilskiego.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart