Kolejna śmierć na DK 11

20 lutego 2018r. o godz. 09.20 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Złotowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na DK 11, odcinek Okonek – Lotyń w pobliżu Brokęcina.

Z treści zgłoszenia wynikało iż jest to zderzenie dwóch pojazdów na skutek którego jedna osoba została poszkodowana i pozostaje w pojeździe. Na miejsce zdarzenia zadysponowano niezwłocznie najbliższe jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych oraz zastępy z jednostek ratowniczo-gaśniczych ze Złotowa oraz ze Szczecinka.

Po dojeździe potwierdzono zdarzenie, w którym doszło do zderzenia samochodu dostawczego z maszyną przeznaczoną do prowadzenia prac drogowych ciągniętą przez samochód ciężarowy. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a ruch drogowy na DK 11 został wstrzymany na czas prowadzonych działań.

Po wykonaniu dostępu do poszkodowanego obecny na miejscu działań Zespół Ratownictwa Medycznego stwierdza jego zgon kierowcy auta dostawczego. Na miejscu akcji prowadzone były czynności dochodzeniowe przez sł. Policji i przybyłego biegłego z zakresu wypadków komunikacyjnych pod nadzorem Prokuratora.

Łącznie w trwających ponad cztery godziny działaniach ratowniczych zaangażowane były jednostki OSP Okonek, OSP Lotyń, JRG Złotów w tym grupa operacyjna KP PSP, JRG Szczecinek, Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego a także Pomoc Drogowa i Inspekcja Transportu Drogowego.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart