Kolejna Jabłonada za nami

Już po raz 25. w Jabłonowie odbył się Festyn Sportowo-Rekreacyjny „Jabłonada”. Wydarzenie zorganizowała Rada Sołecka wsi przy wsparciu Powiatowego Zrzeszenia LZS, Powiatu Pilskiego i sponsorów.

Wydarzenie to co roku gromadzi wielu mieszkańców Jabłonowa, którzy chętnie uczestniczą w organizacji wydarzenia jak i w konkurencjach sprawnościowo-rekreacyjnych.

– Nie wynik jest tu najważniejszy, ale dobra zabawa, i mieszkańcy Jabłonowa pokazują, że potrafią się wspólnie bawić. Jestem też pod wrażeniem pracy całej Rady Sołeckiej, która wzięła na siebie wysiłek organizacyjny i przygotowała jubileuszową „Jabłonadę”. Takie wydarzenia sprzyjają integracji mieszkańców – powiedział wicestarosta pilski Stefan Piechocki.

– Kiedyś przed laty organizowaliśmy zawody o puchar sołtysa, i wtedy nasunęła mi się taka refleksja, że jest to impreza tylko dla dorosłych, bo gdy my uczestniczyliśmy w różnych konkurencjach to dzieci się nudziły. Wtedy postanowiliśmy organizować imprezę, która będzie angażować wszystkich mieszkańców od tych najmłodszych po najstarszych, i tak jest od 25 lat – powiedział Andrzej Szulc, członek Rady Sołeckiej w Jabłonowie.

Podczas „Jabłonady” rzeczywiście nie zabrakło atrakcji dla całych rodzin. Były skoki w workach, rzuty piłką do kosza, strzelanie z wiatrówki czy rzut jajkiem na odległość. Wśród dorosłych najwięcej emocji budził jednak „spacer farmera”. Rozegrano również turniej siatkówki, w którym rywalizowali ze sobą mieszkańcy wsi: Jabłonowo, Marunowo, Węglewo i Bronisławki.

Dla wszystkich był bufet m.in. z kiełbasą z grilla, a wieczorem dla dorosłych zabawa taneczna. A kolejna „Jabłonada” już za rok

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart