Kamila Helińska członkiem Bractwa Kurkowego w Wysokiej

Wyjątkowy charakter miało strzelanie o godność Króla Żniwnego A.D. 2017 Bractwa Kurkowego w Wysokiej. Poprzedziło je bowiem przyjęcie w poczet Bractwa Siostry Kamili Helińskiej. To córka tragicznie zmarłego w 2014 roku Brata Grzegorza Helińskiego. Nowa członkini wysockiego Bractwa odbyła wymagany statutem roczny staż kandydacki, co umożliwiło Jej zaprzysiężenie, a tym samym mogła Ona strzelać nie tylko do tarcz honorowych, ale po raz pierwszy do Tarczy Królewskiej.

Pierwsza z tarcz, ufundowana przez Brata Romana Jopka, trafiła do rąk Brata Witolda Krzyżosiaka, który wyprzedził Brata Andrzeja Batora i Siostrę Patrycję Liebrecht. Z kolei w strzelaniu do tarczy honorowej Brata Andrzeja Batora najlepszym okazał się Brat Jan Jóźwina przed Braćmi: Jarosławem Rymarskim i Witoldem Krzyżosiakiem.

Ostatnia z tarcz honorowych ufundowana była przez Brata Waldemara Koteckiego. Najcelniej strzelała do niej Siostra Patrycja Liebrecht, drugie miejsce przypadło w udziale Bratu Romanowi Sadzakowi, a trzecie Dawidowi Liebrechtowi.

Najważniejszą z tarcz i tytuł Króla Żniwnego A.D. 2017 uzyskał Brat Roman Sadzak. Pierwszym Rycerzem został Brat Mirosław Mantaj, a Drugim Rycerzem Brat Jan Jóźwina.

Ostatnim akcentem strzelania żniwnego było strzelanie do Kura. Tu najskuteczniejszym okazał się Jan Oczkowski przed Marcinem Oczkowskim i Igorem Dróbka. Jak zawsze, po zakończonym strzelaniu, wysockie siostry i bracia oraz ich goście zasiedli do wspólnego, biesiadnego stołu.

 

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart