Joker Piła w finale mistrzostw Polski kadetów!

To był wspaniały weekend dla pilskich siatkarzy. Zawodnicy UKS SMS Joker Piła odnieśli wielki sukces – awansowali do finału mistrzostw Polski kadetów!

Podopieczni trenera Tomasza Aszemberga w starciu z siatkarskimi potęgami pokazali, że gra w siatkówkę na najwyższym poziomie nie jest im obca. Po zwycięstwie nad Skrą Bełchatów oraz porażce z naszpikowanym reprezentantami kraju KS Jastrzębskim Węglem, w niedzielne przedpołudnie pokonali drużynę KS Metro Warszawa. To w zupełności wystarczyło do awansu. Z satysfakcją przypominamy, że trzon drużyny pilskiego Jokera tworzą uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej w Pile.

Trener Tomasz Aszemberg podkreślił doskonałą atmosferę w swojej drużynie oraz wielką wolę walki. Zapowiedział spokojne przygotowania do finału mistrzostw kraju, który zostanie rozegrany w pierwszym tygodniu maja. W finale, oprócz pilan, którzy są jedyną drużyną z Wielkopolski, wystąpi jeszcze siedem innych drużyn: Czarni Radom, Trefl Gdańsk, MMKS Maraton Świnoujście, AZS PWSZ Nysa, AKS Rzeszów, UMKS MOS Wola Warszawa i Jastrzębski Węgiel.

– Gratuluję świetnego występu naszym siatkarzom. Doskonały warsztat trenerski Tomasza Aszemberga, wielokrotnego medalisty młodzieżowych mistrzostw Polski jeszcze w roli zawodnika, zbiera już pierwsze owoce. Nasi siatkarze pokazali, że potrafią wygrywać z drużynami wywodzącymi się z ekstraligowych ośrodków. To dobry tydzień dla młodych siatkarzy. W miniony czwartek osobiście składałem wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki, dotyczący pozyskania dotacji na budowę nowej hali właśnie dla uczniów pilskiego SMS – u. Po jej wybudowaniu warunki treningowe znacznie się polepszą i będą na najwyższym poziomie – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Wyniki meczów z udziałem pilan na półfinale MP kadetów:
UKS SMS Joker Piła – EKS Skra Bełchatów 3-1 (25-22, 25-20,13-25,25-18)
UKS SMS Joker Piła – Jastrzębski Węgiel 1-3 ( 21-25, 25-19, 19-25, 16-25)
UKS SMS Joker Piła – KS Metro Warszawa 3-0 ( 26-24, 25-18, 25-22)

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart