Jarmark Wielkanocny w UDK

24 marca w Ujskim Domu Kultury odbył się Jarmark Wielkanocny. W UDK stanęły stoiska przygotowane przez koła gospodyń działające na terenie gminy Ujście. Swoje wyroby kulinarne i rękodzielnicze prezentowały panie z Ujścia, Byszek, Nowej Wsi Ujskiej, Jabłonowa, Kruszewa i Mirosławia.

Gospodynie wzięły udział w dwóch konkursach – na najsmaczniejszą potrawę wielkanocną i na najładniej udekorowane stoisko. Potrawy i stoiska oceniało jury w składzie: Grażyna Gwardzik, Eugenia Górzna i Marek Frąckowiak. W konkursie na najładniej udekorowane stoisko zwyciężyły panie z Koła Gospodyń wiejskich w Byszkach. Drugie miejsce zajęły panie z Mirosławia i Nowej Wsi Ujskiej. Na trzeciej pozycji uplasowały się koła z Kruszewa, Jabłonowa i Ujścia.

W konkursie na najsmaczniejsza potrawę wielkanocną zwyciężyły dwie potrawy: żurek po poznańsku przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Jabłonowie oraz szynka staropolska przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi Ujskiej. Drugie miejsce zajęła rolada z żurawiną przygotowana przez panie z Mirosławia oraz przysmak wielkanocny zaproponowany przez przedstawicielki Kruszewa. Trzecie miejsce jury przyznało paniom z Byszek, które przygotowały zająca wielkanocnego oraz ujściankom, które ugotowały żurek.
Burmistrz Ujścia Roman Wrotecki wręczył wszystkim kołom gospodyń specjalne podziękowania za udział w jarmarku i nagrody finansowe.
W trakcie jarmarku w Ujskim Domu Kultury wystąpił Chór Milenium, który zaprezentował się w jarmarcznym repertuarze i zebrał gromkie brawa.
Jarmark był doskonała okazją do wręczenia nagród laureatom konkursów plastycznych zorganizowanych przez Ujski Dom Kultury – na najpiękniejsza pisankę oraz na najładniejszą palmę wielkanocną.
W konkursie na najpiękniejszą pisankę, w kategorii klas I – III zwyciężyła Maja Rzekęć. Drugie miejsce zajął Bartosz Rogala, a trzecie Nikola Szulc. W kategorii klas IV – VII pierwsze miejsce zajęła Agata Grams. Drugie miejsce zajęła Kornelia Rak, a trzecie Irmina Kolonista.
W konkursie na najpiękniejszą palmę wielkanocną zwyciężył Hubert Romańczak. Drugie miejsce zajęła Marta Sarapuk, a trzecie Agata Piotrowska. W kategorii klas IV – VII zwyciężyła Julia Kin. Drugie miejsce zajęła Agata Grams, a trzecie Karolina Durecka. Prace zgłoszone do obu konkursów oceniało jury w składzie: Beata Ima, Grażyna Chułek i Magdalena Rajewska.

Obejrzyj zdjęcia z JARMARKU.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart