Jak z opóźnić pojawienie się zmarszczek?

Każdy z nas musi być świadomy, że pojawienie się zmarszczek jest związane z naturalnym procesem starzenia. Wcześniej czy później pojawią się na naszej twarzy. Na szczęście w dzisiejszych czasach możemy opóźnić ich pojawienie się.

 

Niechciane zmarszczki. Jak ich uniknąć?

Jak wcześniej wspominano, pojawienie się zmarszczek jest nieuniknione, z każdym rokiem będą nam przybywać nowe… Jednak gdy podejmiemy odpowiednie działania kolejne zmarszczki nie będą zbyt głębokie i nie będzie ich zbyt wiele.

Pierwszym krokiem w walce ze zmarszczkami jest odpowiednia pielęgnacja naszej cery. Powinniśmy dbać o nią od najmłodszych lat. Po pierwsze powinniśmy chronić naszą skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Filtry UV powinny nam towarzyszyć nawet zimą. Aby krem z filtrem zadziałał należy go nałożyć dwadzieścia minut przed wyjściem z domu. Po czterech godzinach taką aplikację należy powtórzyć ponieważ warstwa ochronna ściera się.

A co z paniami, które na co dzień się malują?

Współczesne, kolorowe kosmetyki zawierają filtry UV. Dlatego dobrze chronią naszą skórę przed działaniem słońca. Dodatkowo warto zainwestować w okulary przeciwsłoneczne z filtrem. Ochronią nie tylko nasze oczy, ale też zapobiegną powstaniu nieestetycznych kurzych łapek i lwiej zmarszczki, które powstają gdy nadmiernie mrużymy oczy.

Z czego zrezygnować?

Po pierwsze z solarium.  Sztuczne promieniowanie UV bardziej uszkadza i wysusza skórę niż ekspozycja na słońce. Po drugie ograniczmy palenie papierosów, a najlepiej całkowicie rzućmy palenie. Ekspert z portalu TwojaIntymnosc.pl przypomina, że: „Udowodniono, że palenie wyrobów nikotynowych znacząco przyśpiesza pojawianie się zmarszczek. Na dodatek przez papierosy nasza skóra staje się szara i matowa.”

Nawilżaj i pielęgnuj każdego dnia

Nie od dzisiaj wiadomo, że nasz organizm w przeważającej mierze składa się z wody. Dlatego, gdy chcemy zadbać o kondycję naszej skóry, to powinniśmy dbać o odpowiednie nawodnienie. Co pić? Przede wszystkim wodę. Od czasu do czasu możemy pozwolić sobie na soki owocowe. Zawierają one sporo witamin. Zaleca się też picie zielonej herbaty. Napar zawiera sporo przeciwutleniaczy, które pomagają walczyć z wolnymi rodnikami.

Nie zapinajmy też o nawilżeniu. Odpowiednio dobrany krem to podstawa domowej pielęgnacji. Kosmetyk chroni i pielęgnuje zewnętrzną warstwę skóry. Warto również regularnie stosować maseczki dostosowane do naszego typu cery. Dzięki temu wzmocnimy włókna kolagenowe naszej skóry i opóźnimy pojawienie się zmarszczek.

Jedz zdrowo i naturalnie

Gdy chcemy spowolnić proces starzenia powinniśmy zadbać o odpowiednia dietę. Unikajmy konserwantów. Wybierajmy żywność mało przetworzoną. W naszym jadłospisie powinny dominować warzywa i owoce bogate w witaminy A, C, E i K. Korzystnie działają także kwasy omega. Znajdziemy je w tłustych rybach morskich.

Powściągnij mimikę

Jeśli często się uśmiechasz czy też marszczysz czoło to masz większą szanse na pojawienie się nieestetycznych zmarszczek mimicznych. Dlatego warto kontrolować ekspresję na swojej twarzy.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart