Hans Nielsen Honorowym Obywatelem Miasta Piły

Hans Nielsen – 22 krotny Mistrz Świata na żużlu w różnych konkurencjach, w tym 4 krotny indywidualny, 11 krotny drużynowy, 7 krotny w parze, został w niedzielę Honorowym Obywatelem Miasta Piły.

Uroczystość odbyła  się w Regionalnym Centrum Kultury. Wielki Hans w swoim przemówieniu dziękował za zaszczyt. Mówił, że to prawdziwa radość, że ta jego pasja do żużla, umożliwiała mu po latach podróżowanie i spotykanie się w wieloma osobami.

Na spotkanie z sportowcem do RCK przyszli także kibice żużla. Hans Nielsen, jako ambasador chętnie stawał z nimi do zdjęć oraz rozdawał autografy.

Przypomnijmy, że jego kariera trwała 30 lat, jeździł w klubie duńskim BROVST, w klubach brytyjskich oraz polskich. Jako pierwszy z obcokrajowców wystąpił w polskiej lidze – w klubie Motor Lublin, a następnie w Polonii Piła. Barwy pilskiej Polonii reprezentował w latach 1994 – 1999, w tym czasie zdobył wiele medali w kategorii drużynowej i to dzięki niemu drugoligowa Polonia Piła awansowała do polskiej ekstraklasy. Były to niewątpliwie najlepsze czasy dla Polonii Piła, o których pamięć nosi w sercu do dzisiaj wielu mieszkańców naszego miasta.

Czekamy na Wasze zdjęcia oraz wspomnienia związane z Hansem Nielsenem. Wszystkie zamieścimy w marcowym wydaniu miesięcznika „Twoje 7 dni”. Zdjęcia i wspomnienia możecie nadsyłać mailem: redakcja@7dni.pila.pl.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart