Groźny wypadek na krajowej 11

We wtorek w godzinach wieczornych na krajowej jedenastce w Budzyniu doszło do zderzenia dwóch samochodów. Koniecznym było zadysponowanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przez kilka godzin ruch na trasie był całkowicie zablokowany. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśni postępowanie prowadzone przez policjantów z Chodzieży.

We wtorek około godziny 19.00 dyżurny chodzieskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do jakiego doszło na krajowej 11-stce w miejscowości Budzyń na prostym odcinku drogi.

Kierujący Fordem Transit 25-latek w pewnym momencie zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z osobową toyotą. Wskutek zderzenia 4 osoby zostały poszkodowane i przewiezione do szpitali w Chodzieży i Wągrowcu. 1 osoba została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Poznaniu.

Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. Trasa przez blisko trzy godziny była całkowicie zablokowana z uwagi na wykonywane przez policjantów czynności procesowe. Objazd dla samochodów odbywał się przez Budzyń.

Z ustaleń poczynionych przez policjantów na miejscu zdarzenia wynika, iż zaistniały przesłanki do zatrzymania kierowcy forda uprawnień do kierowania.

Przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśni postępowanie prowadzone przez policjantów z Chodzieży.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart