Groził pracodawcy spaleniem firmy

Dramatyczne chwile w jednej z pilskich firm. Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 39-letniego mieszkańca Piły. Mężczyzna wtargnął do siedziby firmy, rozlał substancję łatwopalną na biurko byłego pracodawcy, żądając pieniędzy. Jednocześnie groził podpaleniem. Zaczął też grozić pracodawcy nożem.

11 października br. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pile został poinformowany, że na terenie jednej z firm mającej siedzibę na terenie Piły doszło do zdarzenia i potrzebna jest pomoc. Zdenerwowany rozmówca nie przekazał szczegółów. W związku z tym błyskawicznie na miejsce zostały skierowane patrole z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego oraz funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego.

Na miejscu kryminalni ustalili, że do jednej z pilskich firm, do biura właściciela, wtargnął zdesperowany mężczyzna. Rozlał na biurko substancję łatwopalną, wyjął z kieszeni zapalniczkę i zagroził, że podpali biuro swojego byłego szefa. Dodatkowo mężczyzna wyciągnął nóż i groził uszkodzeniem ciała. Po chwili uciekł w nieustalonym kierunku. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

Kryminalni błyskawicznie zebrali niezbędne informacje. Funkcjonariusze ustalili, że zdesperowany mężczyzna porusza się pojazdem osobowym po ulicach Piły. Zintensyfikowane i zdecydowane działania policjantów doprowadziły do szybkiego ujęcia sprawcy. Po około pół godziny od zdarzenia, desperat był już w rękach pilskich kryminalnych. Policjanci zatrzymali 39-letniego mężczyznę przy ulicy Bydgoskiej w Pile. Trafił do policyjnego aresztu.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut gróźb oraz uszkodzenia mienia. Na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Pile oraz Prokuratury Rejonowej w Pile, Sąd Rejonowy w Pile zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara więzienia do 5 lat.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart