Gotowanie na Dzikim Polu

18 sierpnia duże święto przeżył mały Gródek Krajeński w gminie Łobżenica. Dzięki Stowarzyszeniu „Formacja” Dźwierszno, odbył się tam V Konkurs Gotowania „Dzikie Pola” o Złotą Michę Księdza Kajetana.

– Mieliśmy w Dźwiersznie wspaniałego księdza, który miał w swoim życiowym credo jasny cel: pomagać innym. Nie ma chyba kogokolwiek, komu by ten dzielny człowiek odmówił, a żyliśmy przecież w dziwnych czasach. Rodzice nowo narodzonych dzieci chrzcili swoje pociechy po kryjomu lub tam gdzie znalazł się ktoś, kto odważył się to zrobić. Podobnie z udzielaniem ślubów. To tylko mała cząsteczka, która ks. Kajetan Rybacki dawał ludziom od siebie. Jest tego bardzo wiele i stąd właśnie tytuł konkursu: „O Złotą Michę Ks. Rybackiego”, ponieważ w tej swojej misce dla każdego znalazł jakiś kąsek. Poza tym ks. Kajetan Rybacki tworzył wspaniałe felietony dla naszej „Panoramy Łobżenicy”. Miał rzadko spotykany dar zjednywania sobie ludzi. Jak sam pisał, znał osobiście naszego Papieża, który zapamiętał go i zwracał się do niego po imieniu: „Ja wiem, ty jesteś ksiądz Kajetan, ten, który każdego roku przesyła mi kartki z życzeniami świątecznymi!”. My teraz, jak co roku, chcielibyśmy naszemu księdzu oddać cześć i hołd. I po prostu, tak po ludzku mu podziękować – mówi Włodzimierz Paprocki – prezes Formacji Dźwierszno.

 

Bezpośrednio po zakończeniu kulinarnej części imprezy rozpoczęły się wielogodzinne, bardzo widowiskowe zmagania w ramach 4. Konkursu Skoków przez Przeszkody. Zgromadzona widownia przeżyła wyjątkowe chwile w pięknej scenerii. Dzieciom zapewniono bezpłatne zamki dmuchane, a dorosłym darmowe kajaki. Na wyciągnięcie ręki była również plaża nad Jeziorem Stryjewskim. Każdy znalazł coś dla siebie.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart