Festyn dla ciężko chorego policjanta

Na terenie kolejki wąskotorowej w Białośliwiu odbył się  festyn, z którego dochód przeznaczony był na pomoc dla policjanta chorego na nowotwór.

Piotr Pilarczyk ma 33 lata. Jest policjantem z Komisariatu Policji w Wyrzysku. Kilka miesięcy temu zachorował na mięsaka – złośliwy nowotwór kości. Choć stan pana Piotra jest nie najlepszy to rodzina i znajomi nie tracą nadziei.

– Syn jest po 4 chemiach. Jest osłabiony i ma kłopoty z oddychaniem. Ciągle jednak mamy nadzieję, że wszystko będzie dobrze i syn wyzdrowieje mówi Maria Pilarczyk – matka chorego policjanta.

By wesprzeć swojego kolegę z pracy, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pile zorganizowali festyn, z którego całkowity dochód przeznaczony jest na leczenie ciężko chorego kolegi. Komendant powiatowy na aukcję wystawił m.in. swoje własne fotografie przyrody.

– Udostępniłem tutaj swój strój snajperki, który prywatnie wykorzystuję do fotografii przyrodniczej. Wywołałem także 20 zdjęć i przeznaczyłem na tą aukcję. Chcę, by pieniądze z tej licytacji były przeznaczone dla naszego chorego kolegę  – mówi mł. insp. Sebastian Cichocki – Komendant KPP w Pile.

Na festynie można było m.in. przejechać się kolejką wąskotorową, obejrzeć pokazy psów policyjnych, a także zrobić zdjęcie z policyjną pałką. Dużym powodzeniem cieszyła się m.in. maskotka Wielkopolskiej policji czyli Pyrek.

 

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart