Droga Leszków – Kalina będzie wyremontowana!

Rusza budowa drogi z Leszkowa do Kaliny. To jednak nie jedyna inwestycja realizowana aktualnie na drogach powiatu pilskiego.

Rozstrzygnięty został przetarg na przebudowę drogi powiatowej na odcinku Piła Leszków-Piła Kalina i dziś plac budowy został przekazany wykonawcy.

– Ta długo oczekiwana inwestycja, dzięki staraniom Powiatu Pilskiego, została doprowadzona do szczęśliwego końca. Ważne jest to, że znaleźliśmy partnerów do jej realizacji – Gminę Piła i Lasy Państwowe, z którymi zawarliśmy stosowne porozumienie – połączyliśmy siły i rozłożyliśmy koszty. Po przeprowadzeniu procedury przetargowej okazało się, że koszt inwestycji wyniesie 1 460 000 zł i jest wyższy o 160 000 zł od pierwotnie planowanego. Tą różnicę pokryjemy ze środków Powiatu Pilskiego. Najważniejsze, że najpóźniej od końca listopada, z Piły do Kaliny będzie można już jeździć po nowej nawierzchni – mówi Stefan Piechocki, wicestarosta Pilski.

Nowe nawierzchnie, w ciągu najbliższych dwóch miesięcy, pojawią się także na innych drogach powiatu pilskiego: Krzewina-Milcz, Zawada-Piła, Róża Wielka, Zawada-Stara Łubianka, Mirosław Ujski i Ługi Ujskie i Rzadkowo. Łącznie w tych miejscowościach zostanie położonych blisko 4 kilometry nakładki.

Ukończono lub na ukończeniu jest też wiele zadań związanych z podwójnym powierzchniowym utrwaleniem dróg. Wśród tych inwestycji należy wymienić nowe nawierzchnie w Gródku Krajeńskim, Dziegciarni, Klęśniku, Stacji Płytnica oraz na drogach: Stara Łubianka-Zawada, Śmiłowo-Zelgniewo, Ługi Ujskie-Stobno, Dąbki-Żelazno, Rudna-Stare i Kijaszkowo-Tłukomy. Dzięki temu nowy wygląd otrzyma łącznie blisko 6 kilometrów dróg.

W ostatnich dniach zakończona została też przebudowa chodnika w Ługach Ujskich oraz budowa chodnika w Byszkach, a w najbliższym czasie rozpocznie się przebudowa chodnika i zatoki autobusowej w Róży Wielkiej. Niebawem rozpoczną się również inwestycje związane z budową chodników przy drogach powiatowych w Witrogoszczy, Pokrzywnicy i Starej Łubiance. Inwestycje powinny zostać zrealizowane do 30 sierpnia br.

– Do końca bieżącego roku planujemy podjęcie jeszcze kilku inwestycji drogowych, które zrealizowane zostaną w ramach współpracy z samorządami, a dotyczyć będą w główniej mierze zapewnienia bezpieczeństwa pieszym. Oczywiście myślimy już o zadaniach na przyszły rok. Prowadzimy rozmowy z samorządami i przygotowujemy wstępny plan inwestycyjny – dodaje Stefan Piechocki, wicestarosta pilski.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart