Dramat dziecka próbowali wykorzystać oszuści

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy usiłowali wyłudzić pieniądze od kobiety, której córka choruje na nowotwór. Jeden z mężczyzn podając się za lekarza, zaproponował konsultację u lekarzy specjalistów za granicą, która miała pomóc w uratowaniu dziecka. Mężczyźni wpadli na gorącym uczynku.

 

26 lipca br. do Komendy Powiatowej Policji w Pile zgłosiła się 36-letnia kobieta i zwróciła się o pomoc.

-Mieszkanka Piły opowiedziała o ciężkiej sytuacji rodzinnej, podkreślając, że jej 12-letnia córka choruje na nowotwór oka. Stan dziecka opisała jako bardzo ciężki. Jak przekazała zrozpaczona kobieta lekarze nie widzą szans na uratowanie oka – informuje podkom. Żaneta Kowalska – oficer prasowy KPP w Pile.

W trakcie spotkania kobieta opowiedziała także o tym, że nieznany jej mężczyzna skontaktował się z nią i zaoferował pomoc w leczeniu.

-Mężczyzna powiedział, że może załatwić leczenie córki w zamian za 1000 złotych – mówi matka chorej dziewczynki.

W trakcie przekazania pieniędzy policjanci zatrzymali dwójkę oszustów. Okazali się nimi mieszkańcy województwa wielkopolskiego w wieku 33 i 42 lat. Od razu trafili do policyjnego aresztu. Teraz oszustom grozi do 8 lat pobytu za kratkami.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart