Dożynki Powiatowe na stadionie przy Okrzei

To będzie wyjątkowe wydarzenie i z ogromnym rozmachem. Już 9 września na stadionie przy ul. Okrzei w Pile odbędą się Dożynki Powiatowe i towarzyszący im Festiwal Pilskie Smaki, w którym przewodniczącym jury będzie Zbigniew Hołubowski, mistrz kuchni, m.in. członek Amerykańskiej Federacji Kulinarnej i Światowego Zrzeszenia Szefów Kuchni.

Atrakcji będzie mnóstwo. Przez centrum miasta przejdzie barwny korowód dożynkowy, a wieczorem na stadionie zagra zespól FEEL.
Do tego liczne konkursy dla mieszkańców, pokazy siłaczy z Grzegorzem Peksą, wspólne biesiadowanie. Uczestnicy dożynek będą mogli oglądać wystawę sprzętu rolniczego, smakować pysznych potraw, dzieci korzystać z darmowych atrakcji, w tym dmuchanych zamków. Na stadionie będzie wiele stanowisk gastronomicznych. Zabawa potrwa do późnych godzin wieczornych.

Szczegółowy program
– Dożynki rozpoczną się mszą świętą w kościele Świętej Rodziny w Pile, o godz. 12.30.
– O godz. 13.45 z kościoła ruszy barwny korowód dożynkowy, który przejdzie przez centrum miasta (ul. Kilińskiego, Spacerową, al. Piastów, 1 Maja, Staromiejską, na stadion przy Okrzei).
– W tym czasie, o godz. 13 00. na stadionie rozpocznie się już festiwal kulinarny „Pilskie Smaki”, – weźmie udział 6 drużyn, Członkinie Kół Gospodyń Wiejskich i uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Brzostowie.
– godz. 15.00 część oficjalna i obrzęd dożynkowy w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca ŁANY
16.30 Zmagania strongmanów z Grzegorzem Peksą – cz. I (konkursy dla uczestników)
16.50 Występ zespołu AM
17.10 Zmagania strongmanów z Grzegorzem Peksą – cz. II (konkursy dla uczestników)
17.30 Koncert Krzysztofa Koniarka
18.15 Podsumowanie konkursów
18.30 Koncert zespołu CLAUDI
19.15 Koncert zespołu MILANO
20.30 Koncert zespołu FEEL
Degustacje potraw,
Do tego: Punkty informacyjne gmin powiatu pilskiego, instytucji i organizacji związanych z rolnictwem, sadownictwem, leśnictwem i łowiectwem
Zamki dmuchane
Stoiska gastronomiczne
Partnerzy: Formacja Dźwierszno, LGD Krajna nad Notecią, Spółdzielnia Świt Dobry.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart