Diecezjalne Spotkanie Młodych

W Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu odbywa się Diecezjalne Spotkanie Młodych. Przyjechało na nie kilka tysięcy młodzieży z terenu diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Spotkanie trwa w specjalnym namiocie ustawionym na skrzatuskich błoniach. Przed godz. 14.00 nastąpiło uroczyste wniesienie piety Matki Boskiej. Pietę nieśli miejscowo strażacy, a przed nimi szedł ordynariusz diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej biskup Edward Dajczak.

Po powitaniu zgromadzonych biskup odczytał bardzo wzruszający list chłopaka – Damiana, który jeszcze rok temu uczestniczył w Diecezjalnym Spotkaniu Młodych w Skrzatuszu, a dziś walczy o życie. Damian, jak napisał w liście do biskupa, w ubiegłym roku przeżył głębokie spotkanie z Bogiem, które nazwał Zmartwychwstanie. Z oczu biskupa poleciały łzy…

Biskup Dajczak stwierdził, że ożywienie duchowe w Skrzatuszu, które zaowocowało nadaniem miana bazyliki skrzatuskiemu sanktuarium, to m.in. zasługa młodzieży i  jej wkładu w duchowe promieniowanie tego miejsca.

W niedzielę w Skrzatuszu odbędą się uroczystości związane z nadaniem skrzatuskiej świątyni tytułu bazyliki mniejszej.

 

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart