Ćwiczenia z organizacji zaopatrzenia wodnego

W dniach 3-5 lipca 2017 roku na terenie zakładu Philips Lighting Poland w Pile przeprowadzone zostały ćwiczenia w zakresie przetłaczania i przepompowywania wody na duże odległości. Założeniem do ćwiczeń był symulowany pożar w jednym z obiektów na terenie zakładu oraz zbudowanie sprawnego systemu dostarczania wody na odległość około 500 metrów, w tym utrzymanie wydajności sytemu na poziomie 2000 l/min.

Do realizacji zadań wykorzystany został bufor wodny w postaci zbiornika brezentowego o pojemności 13 tysięcy litrów, autopompy, motopompy, zbiorniki brezentowe o pojemności 1000 litrów oraz armatura wodna będącą na wyposażeniu pojazdów gaśniczych. Ćwiczenia zakładały również doskonalenie technik dowodzenia na poziomie interwencyjnym i taktycznym. W trakcie ćwiczeń wyznaczone zostały trzy odcinki bojowe oraz zorganizowana została łączność radiowa z wykorzystaniem kanałów dowodzenia i współdziałania oraz kanałów ratowniczo – gaśniczych.

Wnioski z przeprowadzonych ćwiczeń wykorzystane zostaną na potrzeby koncepcji zaopatrzenia wodnego na terenie powiatu pilskiego. W trzydniowych ćwiczeniach udział brało łącznie 60 strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 i 2 PSP w Pile oraz Wydziału Operacyjno – Szkoleniowego i BHP KP PSP w Pile.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart