Chwila nieuwagi…. VIDEO

Chwila nieuwagi 24-letniego kierującego osobowym autem, mogła doprowadzić do tragicznego w skutkach zdarzenia. Na szczęście nikomu z uczestników ruchu drogowego, w tym kilkumiesięcznemu pasażerowi, nic się nie stało. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę.

Prędkość od lat zajmuje pierwsze miejsce wśród przyczyn wypadków drogowych. Przekraczanie dozwolonej prędkości wiąże się z dużą liczbą ofiar śmiertelnych oraz ciężkimi obrażeniami ciała. Chwila nieuwagi, podczas jazdy samochodem, również może doprowadzić do poważnego w skutkach zdarzenia.

-Przekonał się o tym, 24-letni mężczyzna kierujący samochodem osobowym. Mężczyzna prowadząc auto, na łuku drogi, odwrócił się na chwilę do przewożonego na tylnej kanapie 11-miesięcznego dziecka, co skutkowało czołowym zderzeniem z nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku autem. Na szczęście nikomu z uczestników ruchu nic się nie stało – relacjonuje mł. asp. Beata Budzyń z KPP w Wałczu.

Wypadki drogowe najczęściej charakteryzują się dużą liczbą ofiar śmiertelnych albo ciężkimi obrażeniami ciała. Policjanci bezwzględnie reagują na wykroczenia, mające decydujący wpływ na zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, eliminują z ruchu jego nietrzeźwych uczestników, sprawdzają stan techniczny pojazdów. Wzmożone działania prowadzone będą przez policjantów drogówki, w ten weekend i kolejny, kiedy to wielu podróżnych będzie wracać do miejsca zamieszkania z kończących się wakacji.

Celem działań jest zdecydowane represjonowanie kierujących, szczególnie młodych kierowców, przekraczających dozwoloną prędkość, a także obowiązek używania pasów bezpieczeństwa i fotelików ochronnych. O bezpieczne powroty z wakacji, dbać będą wzmożone patrole policjantów.

Ostatni weekend wakacji, wiązać się będzie z dużym ruchem na drogach. Policjanci przypominają- noga z gazu! Zadbajmy o przyjemną jazdę samochodem dla siebie i innych użytkowników ruchu.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart