Chusta rezerwisty

Nie tylko wojskowi wzięli udział premierowej edycji imprezy pod nazwą „Chusta rezerwisty”. Kilkaset osób, również dzieci, bawiło się podczas przedsięwzięcia zorganizowanego przez Radę Sołecką wsi Wiktorówko (gmina Łobżenica) z sołtysem Franciszkiem Kapeją na czele.

Organizację przedsięwzięcia wsparł finansowo Powiat Pilski, który na miejscu reprezentował Kazimierz Wasiak. Przewodniczący Rady Powiatu w Pile wcielił się między innymi w rolę… sędziego zawodów w robieniu pompek. – Impreza bardzo się udała. Były pewne obawy, czy się przyjmie, ale teraz chyba nikt nie ma wątpliwości, że warto ją kontynuować. Dotarło wielu rezerwistów, którzy podzielili się wspaniałymi wspomnieniami. To był dobry, radosny dzień – powiedział Kazimierz Wasiak.

Zaczęło się podniośle. Na boisku przy Szkole Podstawowej ksiądz Adam Gaca celebrował Mszę świętą. Po jej zakończeniu obecni wzięli udział w szeregu atrakcji, przeprowadzonych w wojskowym klimacie. Był więc rzut granatem do celu, mycie okien pobrudzonych pastą do zębów, tor przeszkód ze szczudłami w roli głównej, rzut lotką i wiele innych nietypowych konkurencji. Konkurs na najładniejszą chustę wygrał Stanisław Sobczyk.

Warto dodać, że własne stoisko zaprezentował 100. Batalion Łączności z Wałcza. Swoje pięć minut mieli także: Cezary Orzeł, który uczył strzelania i obchodzenia się z bronią oraz reprezentanci Szkoły w Wiktorówku, serwujący obecnym pyszne potrawy. Na deser zabawę taneczną zafundował obecnym zespół „Tomki”.

Comments: 1

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart