Bombka czy rózga?

„Bombka czy rózga?” to świąteczna akcja profilaktyczna, która została przeprowadzona na ulicach Piły. Kierowcy zatrzymani do kontroli drogowej spotkali się z niekonwencjonalnym sposobem „nagradzania” i „karania”…

Głównym celem akcji było „nagradzanie” lub „karanie” w niekonwencjonalny sposób kierowców, którzy za zgodną z przepisami ruchu drogowego jazdę samochodem otrzymywali od policjantów i Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego bombki na świąteczne drzewko i słodkości, a za popełnione wykroczenie rózgę.

Inicjatywa organizatorów ma również na celu utrwalenie wśród kierowców, jak ważne jest nasze wspólne bezpieczeństwo i jak wiele my, jako użytkownicy dróg możemy zrobić w tej dziedzinie poprzez prawidłowe i rozważne działanie. Organizatorzy akcji rozdawali również prezenty pasażerom. Wśród nich znalazły się elementy odblaskowe promujące Powiat Pilski oraz słodkie czekoladowe mikołaje.

Termin przeprowadzenia akcji został wybrany celowo. Jak co roku w okresie przedświątecznym na polskich drogach panuje wzmożony ruch. Niestety proporcjonalnie do zwiększającej się w tych dniach ilości samochodów rośnie również ilość popełnianych przez kierowców wykroczeń. Należą do nich przede wszystkim nadmierna prędkość czy nieprzestrzeganie znaków drogowych.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart