Pilscy policjanci wzięli udział w akcji „Mundur na rowerze – Mundurowi Mundurowym”

Policjanci z pilskiej komendy, na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Pile mł. insp. Sebastianem Cichockim, wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Mundur na rowerze – Mundurowi Mundurowym”. Funkcjonariusze przejechali na rowerach z Piły do Czarnkowa, pokonując ponad 40 km. Mundurowi biorąc udział w akcji wsparli swoich potrzebujących kolegów, którzy ucierpieli podczas wykonywania obowiązków służbowych.

W połowie 2017 roku na portalu społecznościowym Facebook powstała nieformalna grupa „Mundur na rowerze” zrzeszająca ponad 1600 członków. Grupę tworzą funkcjonariusze wszystkich służb mundurowych w Polsce, którzy cenią sobie jakąkolwiek aktywność fizyczną i dbają o swoje zdrowie. Dzięki wspólnej pracy oraz zaangażowaniu w ubiegłym roku udało się spontanicznie zorganizować sztafetę dookoła Polski, której celem było zebranie środków na leczenie policjanta.

W tym roku zorganizowano akcję „Mundur na rowerze – Mundurowi Mundurowym”, gdzie funkcjonariusze zbierają środki finansowe na leczenie i rehabilitację st. sierż. Marcina Miniaka z Komisariatu Policji V w Łodzi, który na służbie doznał obrażeń ciała w postaci ran szarpanych obu dłoni z obecnością ciał obcych, skutkujących utratą palców I, III, i IV lewej dłoni, licznych uszkodzeń ścięgien i więzadeł lewej ręki, poparzenia powiek, uszkodzenia wzroku oraz słuchu. Drugim kolegą, którego wspierają koledzy poprzez udział w akcji jest asp. sztab. Arkadiusz Dąbrowski z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Łodzi. Funkcjonariusz będąc na służbie doznał obrażeń ciała w postaci ran obu oczu oraz znacznego uszkodzenia słuchu.

W tym roku start akcji rozpoczął się 22 maja w Białymstoku, a finał odbędzie się 30 czerwca br. w Łodzi. Łącznie funkcjonariusze przejadą na rowerach ponad 6100 km, a udział weźmie aż 133 miast. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile również aktywnie wzięli udział w przedsięwzięciu na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Pile mł. insp. Sebastianem Cichockim. Wspólnie pokonali ponad 40 km jadąc na rowerach z Piły do Czarnkowa wspólnie z kolegami i koleżankami ze Szkoły Policji oraz z kolegami mundurowymi, którzy przeszli na zasłużoną emeryturę.

Sztafeta to akcja typu „od miasta do miasta”, w kolejnych miastach (zmianach) bransoletki otrzymują kolejni uczestnicy. Przebieg akcji polega na przekazywaniu sobie przez uczestników bransolet splecionych z linki zwanej paracordem. Podczas sztafety funkcjonariusze pokonywali kolejne kilometry we wspaniałej atmosferze.

– Dziękuję za to, że mogłem poznać wspaniałych ludzi, którzy bezinteresownie postanowili pokręcić z Piły aż do Czarnkowa, w upale, burzy i na koniec rzęsistym deszczu… Na mecie, w Czarnkowie wszyscy uśmiechnięci, bez grymasu, z wielką energią płynącą z ludzkich serc… Wszędzie tam, gdzie można komuś pomóc, warto po prostu tam być i działać… –  powiedział Komendant Powiatowy Policji w Pile mł. insp. Sebastian Cichocki.

 

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart