Akcja Fajerwerki

Policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku zorganizowali bardzo ciekawe zajęcia profilaktyczno-edukacyjne dla uczniów Szkoły Podstawowej w Wyrzysku i Osieku Nad Notecią.

Podczas spotkania z najmłodszymi funkcjonariusze zaprezentowali jakie zagrożenie niesie za sobą używanie środków pirotechnicznych. Dzięki specjalnie przygotowanemu na tę okoliczność modelowi ręki, dzieci mogły zobaczyć jak niebezpieczny jest wybuch petardy trzymanej w dłoni.

Wspólna inicjatywa policjantów i Straży Miejskiej z Wyrzyska miały na celu kształtowanie i propagowanie pozytywnych postaw młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa. W przeprowadzone działania włączyli się radni powiatowi, władze miasta Wyrzyska oraz grono pedagogiczne szkół podstawowych. Podczas zajęć, dzieci dowiedziały się, że nieumiejętne obchodzenie się z petardami może doprowadzić do poważnych konsekwencji.

Na spotkaniu omówiono także, oddziaływanie środków pirotechnicznych na zachowanie naszych czteronożnych pupili oraz omówiono jak zabezpieczyć zwierzęta przed stresem wywołanym przez huk petard.
W  zajęciach udział wzięło ponad 350 uczniów.

Comments: 1

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

  1. Jeszcze lepiej by zrobili zachęcając do nie strzelania. Przerażomirkwi6ne zwierzęta byłyby im wdzięczne. I starsi, potrzebujący ciszy ludzie też.

0

Your Cart