65 osób przekroczyło prędkość

Na terenie powiatu pilskiego przeprowadzona została policyjna akcja „Prędkość”. Działania te ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. W trakcie działań policjanci wykorzystali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym pojazdy wyposażone w urządzenia do rejestracji zachowań uczestników ruchu drogowego tzw. wideorejestratory.

21 lipca br. na terenie powiatu pilskiego przeprowadzona została policyjna akcja „Prędkość”. Od wczesnych godzin porannych policjanci z pilskiej „drogówki” oprócz sprawdzania prędkości z jaką poruszają się kierowcy, weryfikowali ich stan trzeźwości, sprawdzając także wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty.

W trakcie działań policjanci wykorzystali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym pojazdy wyposażone w urządzenia do rejestracji zachowań uczestników ruchu drogowego tzw. wideorejestratory.

W trakcie prowadzonych działań okazało się, że na naszych drogach zdarzają się osoby, które nie przestrzegają przepisów związanych z bezpieczeństwem na drodze. W zaledwie kilka godzin działań, policjanci ujawnili 65 kierowców, którzy podróżując, przekroczyli prędkość.

Na pobłażanie w tym dniu nie mogli liczyć także kierujący, czy pasażerowie nie korzystający z obowiązkowych pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, bądź nieprawidłowo przewożący dzieci.

Celem działań policjantów na terenie powiatu pilskiego, było podniesienie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz świadomości kierujących o zagrożeniach występujących na drodze.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart