22-letni recydywista napadł na sklep w Złotowie

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zatrzymali 22- letniego mężczyznę, który napadł z nożem w ręku  na ekspedientce sklepu spożywczego w Złotowie.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w niedzielę około godz. 22.00. Do jednego ze sklepów przy ul. Krzywoustego w Złotowie wszedł młody mężczyzna. Mężczyzna grożąc nożem ekspedientce zażądał wydania gotówki oraz alkoholu i papierosów. Wartość skradzionych przedmiotów oszacowano na ok. 3500 zł. Napastnik po rabunku szybko wybiegł ze sklepu i oddalił się w nieznanym kierunku.

Policjanci błyskawicznie rozpoczęli poszukiwania sprawcy rozboju. We wskazane miejsce skierowano policyjne patrole i przewodnika z psem służbowym, którzy zebrali wstępne informacje i patrolowali teren pobliskiego osiedla. Policjanci kryminalni specjalizujący się w tego typu przestępstwach dokonali istotnych ustaleń, zabezpieczyli dowody mające pomóc w wykryciu sprawcy, ustalili rysopis i tożsamość sprawcy rozboju.

-Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali 22- letniego sprawcę rozboju niespełna trzy godziny po dokonaniu przestępstwa, w jednym z mieszkań w Złotowie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policjanci ujawnili i zabezpieczyli część pochodzących z przestępstwa pieniędzy, które mężczyzna ukrył w częściach garderoby oraz w mieszkaniu w którym go zatrzymano – informuje asp. sztab. Izabela Wrotek z KPP w Złotowie.

Mężczyzna był wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Kilka dni temu wyszedł on z zakładu karnego. Za dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia 22- letni mieszkaniec Złotowa może spędzić nawet 12 lat za więziennymi kratami.  Sąd Rejonowy w Złotowie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

 

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart