1989. Musimy wygrać!

Na pl. Stanisława Staszica w Pile możemy oglądać wystawę „1989. Musimy wygrać!”, autorstwa Jarosława Macieja Goliszewskiego.

Wystawa zawitała do Piły dzięki pomocy Kancelarii Senatu RP, Instytutowi Pamięci Narodowej w Poznaniu oraz NSZZ Solidarność w Poznaniu.

Wystawa „1989. Musimy wygrać!”. Ekspozycja, przygotowana przez Centrum Informacyjne Senatu, przypomina najważniejsze wydarzenia, które doprowadziły do odsunięcia od władzy komunistów i zapoczątkowały przemiany demokratyczne w naszym kraju, m.in. utworzenie Komitetu Obywatelskiego przy Przewodniczącym NSZZ „Solidarność” Lechu Wałęsie, obrady Okrągłego Stołu i jego kontestatorów, Pomarańczową Alternatywę, zjazd NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”, ponowną rejestrację „Solidarności”, studenckie demonstracje w sprawie rejestracji NZS, kampanię wyborczą i kandydatów strony solidarnościowej, przeciwników wyborów kontraktowych, pierwsze posiedzenia nowo wybranego Sejmu i Senatu, wybór Wojciecha Jaruzelskiego na prezydenta PRL, wybór Tadeusza Mazowieckiego na premiera i powołanie jego rządu, a także ostatni
zjazd PZPR.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart