W sobotę inauguracja sezonu żużlowego w Pile

Mecze pilsko-gdańskie w ostatnich latach dostarczały kibicom największych emocji w sezonie. Nie inaczej zapowiada się tegoroczne spotkanie, choć oba zespoły przystąpią do niego w zupełnie innych nastrojach. Początek zawodów o 16:00.

Pilanie sezon 2018 rozpoczęli od wyjazdowej porażki z faworytem Nice 1. Ligi Żużlowej – ROWem Rybnik. O ile pierwsza część tego spotkania układała się dla Euro Finannce Polonii nienajgorzej i po dziewięciu biegach pilanie byli w bliskim kontakcie z rywalem i przegrywali zaledwie czterema punktami, to kolejne gonitwy zupełnie nie układały się po myśli podopiecznych Tomasza Żentkowskiego. Zespołowe porażki w kolejnych sześciu startach spowodowały, że mecz w Rybniku ostatecznie zakończył się zwycięstwem gospodarzy 57:33.

Zupełnie odmienne nastroje panują w gdańskim obozie. Zdunek Wybrzeże na inaugurację rozgromiło Arge Speedway Wandę Kraków aż 64:26 i nie miało w swoich szeregach żadnego słabego punktu. Jednym z liderów gdańszczan był dotychczasowy zawodnik Polonii – Michał Szczepaniak, który wygrał wszystkie swoje biegi.

Szczepaniaka nie zabraknie również w sobotę w Pile, choć jak zapewnia nie przyjeżdża tu by komukolwiek coś udowodnić, lecz traktuje ten mecz jako kolejne normalne spotkanie. Wiele do udowodnienia ma natomiast Rafał Okoniewski, który jest kreowany na lidera pilskiego zespołu, a w Rybniku ze względu na kłopoty sprzętowe kompletnie zawiódł.

Awizowane składy:

Euro Finannce Polonia Piła
9. Thomas Jonasson
10. Adrian Cyfer
11. Tomasz Gapiński
12. Pontus Aspgren
13. Rafał Okoniewski
14.
15. Patryk Fajfer

Zdunek Wybrzeże Gdańsk
1. Oskar Fajfer
2. Anders Thomsen
3. Michał Szczepaniak
4. Mikkel Bech Jensen
5. Mikkel Michelsen
6. Dominik Kossakowski

Ceny biletów
– Normalny 30zł
– Ulgowy 20zł Upoważnieni: młodzież szkół gimnazjalnych, średnich, studenci do 26 roku życia, kobiety, emeryci powyżej 65 roku życia, renciści
– Uczniowie szkół podstawowych – wejście na program zawodów
– Dzieci do lat 7 – wstęp wolny

Sprzedaż biletów prowadzona będzie wyłącznie w dniu zawodów w kasach stadionu od godz. 10:00 ul. Bydgoska i od godz. 12:00 ul. Kossaka.

Początek zawodów: 16:00

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart