Polonia walczy o play-offy. W niedzielę ważny mecz z Wandą Kraków

Po świetnym początku sezonu i przewodzeniu w tabeli przez kilka kolejek, Euro Finannce Polonię dopadł niemały kryzys i seria bolesnych porażek. Wyjazdowa wygrana w minioną sobotę pozwala jednak zakładać, że najgorsze już za pilanami i najbliższym meczem podopieczni Tomasza Żentkowskiego będą chcieli to potwierdzić.

Na niedzielny mecz już w barwach Speedway Wandy do Piły wróci dobrze znany lokalnym kibicom Rasmus Jensen. Duńczyk był jednym z liderów Polonii w sezonie 2015 i podpisał kontrakt na kolejny rok. Nie dane mu było jednak więcej wystąpić przy Bydgoskiej, gdyż po tym jak nie znalazł się w składzie na mecz zamieścił kontrowersyjny wpis na twitterze opatrzony hastagiem „gówniani Polacy”. Został za to ukarany zarówno przez klub, jak też przez Główną Komisję Sportu Żużlowego, czego następstwem była roczna przerwa od startów w polskiej lidze.

Powrót Jensena na pilski tor z pewnością będzie smaczkiem, jednak to co najważniejsze rozegra się na torze. Tomasz Żentkowski awizował na to spotkanie skład identyczny jak na poprzedni mecz, jednak niewykluczone, że wprowadzi zmiany. Wszystko za sprawą Australijczyka Brady’ego Kurtza, który jest na tyle zmotywowany by wystąpić przeciwko Wandzie, że w piątek specjalnie przyleci pokazać się menadżerowi na treningu.

Faworytem pojedynku są bez wątpienia pilanie, którym wygrana da nie tylko dwa oczka za zwycięstwo meczowe, ale także dodatkowy punkt bonusowy, co pozwoli realnie włączyć się Euro Finannce Polonii o walkę w awansie do play-off.

Awizowane składy:

Arge Speedway Wanda Kraków
1. Rasmus Jensen
2. Claus Vissing
3. Ernest Koza
4. Nikolaj Busk Jakobsen
5. Mateusz Szczepaniak
6.
7. Szymon Szlauderbach

Euro Finannce Polonia Piła
9. Tomasz Gapiński
10. Vadim Tarasenko
11. Michał Szczepaniak
12. Adrian Cyfer
13. Norbert Kościuch
14. Kacper Grzegorczyk

Początek zawodów: 14:30

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart