Kolejny sukces piłkarzy ręcznych z SP Wyrzysk

21.03.2018r. w Wągrowcu odbył się Finał Rejonu Pilskiego w Piłce Ręcznej Chłopców. Do rywalizacji przystąpili mistrzowie powiatów, a mianowicie takie szkoły jak: SP 1 z Wągrowca, SP z Chodzieży, SP 1 z Czarnkowa, SP z Budzynia, SP z Gołańczy oraz SP z Wyrzyska.

Wyrzyscy szczypiorniści prowadzeni przez Łukasza Sadłowskiego, po wygranej ze SP z Gołańczy 16:6, zapewnili sobie awans do półfinału w/w turniej. W półfinale przyszło nam się mierzyć z drużyną z SP z Budzynia. Jak w meczu poprzednim, zawodnicy nie zawiedli swojego trenera i rozegrali bardzo dobre spotkanie, wygrywając 15:5, miażdżąc przeciwnika w drodze do finału. W najważniejszym meczu tego turnieju spotkaliśmy się z gospodarzami
i mistrzami województwa wielkopolskiego w roku 2017r., z drużyną z SP 1 w Wągrowcu.
Po zaciętymi wyrównanym spotkaniu, do rozstrzygnięcia doszło dopiero w końcówce meczu. Drużyna z Wyrzyska oddała dopiero prowadzenie na dwie minuty przed końcem meczu. Powodem tak niefortunnej końcówki był fakt, iż sędzia zawodów wyrzucił naszego lewego rozgrywającego, a później środkowego rozgrywającego na karę dwóch minut. Drużyna musiała grać w osłabienia do końca meczu, ulegając gospodarzom 9:11.
Warto zaznaczyć iż był to pierwszy finał na mistrzostwach rejonu szczypiornistów z oddziałów gimnazjalnych z Wyrzyska, a zarazem historyczny awans na finały wojewódzkie.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart