Kosiniak – Kamysz w Pile

We wtorek 26 czerwca w pilskim Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra” odbyła się Konferencja Ludowców z udziałem Prezesa PSL Władysława Kosiniaka Kamysza. W spotkaniu pn. „Dokonania PSL w samorządach Północnej Wielkopolski 2014-2018” wzięli udział samorządowcy i działacze tej partii z 8 powiatów regionu.

– Nim politycy od prawa do lewa zaczną sypać obietnicami, niech pokażą, co zrobili przez ostatnią kadencję dla swoich małych ojczyzn – mówił otwierając konferencję poseł Krzysztof Paszyk, zapraszając starostów do zaprezentowania swoich działań w kończącej się niedługo kadencji.

Rozbudowa szpitali powiatowych, przebudowy dróg, budowa chodników, inwestycje w powiatową edukację i Domy Pomocy Społecznej – to tylko niektóre działania powiatów, które przedstawili starostowie i wicestarostowie powiatów Północnej Wielkopolski: Stefan Piechocki (Piła), Julian Hermaszczuk (Chodzież), Tadeusz Teterus (Czarnków), Julian Mazurek (Międzychód), Józef Kwaśniewicz (Szamotuły), Tomasz Kranc (Wągrowiec), Daniel Sztych (Złotów).

Aktywność samorządu wojewódzkiego na terenie Północnej Wielkopolski podsumowali przybyli na spotkanie wicemarszałkowie Wojciech Jankowiak i Krzysztof Grabowski. Wojciech Jankowiak skupił się na inwestycjach infrastrukturalnych, takich jak modernizacja linii kolejowej Poznań-Piła, budowa obwodnicy Czarnkowa, dokończenie obwodnicy Wągrowca, nowy most na Warcie w Międzychodzie, rozbudowa licznych dróg wojewódzkich, między innymi Szamotuły-Obrzycko. Kierujący Departamentem Rolnictwa UMWW Krzysztof Grabowski odniósł się do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz działań takich jak: program „Wielkopolska Odnowa Wsi”, budowa dróg lokalnych, przebudowa targowisk, remonty świetlic wiejskich. Jak mówił, środki z PROW poprawiają komfort życia mieszkańców obszarów wiejskich.

Po wystąpieniach samorządowców głos zabrał lider Ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz. Podziękował samorządowcom za ich gospodarność i dbanie o mieszkańców lokalnych wspólnot. Jak mówił: „Wybory samorządowe to nie tylko wybór gospodarza, ale też wybór drogi i wizji Polski. Dziś musimy bronić Polski samorządowej przed zakusami centralizmu, przed decydowaniem przez jedną osobę w Warszawie o naszych lokalnych sprawach”.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart