Jak będzie przebiegała przebudowa al. Niepodległości?

Dzięki poprawce do budżetu państwa złożonej przez posłów Prawa i Sprawiedliwości już niebawem rozpocznie się w Pile remont pierwszego fragmentu al. Niepodległości, do skrzyżowania z al. Wyzwolenia.

– Z wiceprezydentem Piły Krzysztofem Szewcem, przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Zarządu Dróg i Zieleni w Pile przeprowadziliśmy wizję lokalną kolejnego odcinka. Omawialiśmy możliwości konkretnych rozwiązań związanych z realizacją inwestycji – relacjonuje poseł Marcin Porzucek, który jako członek sejmowej komisji Finansów Publicznych pilotował poprawkę, aby zostały zagwarantowane pieniądze na modernizację al. Niepodległości w Pile.
Podczas wizji w terenie panowie omawiali koncepcje rozwiązań komunikacyjnych. Chodzi między innymi o rondo przy skrzyżowaniu al. Niepodległości z al. Wyzwolenia oraz lewoskrętów w kluczowych miejscach. Dyskutowano również o możliwość wybudowania wzdłuż ulicy ścieżki rowerowej. Była to kolejna już wizja lokalna związana z realizacją inwestycji.
Wykonanie przebudowy al. Niepodległości będzie służyło poprawie komfortu i bezpieczeństwa Pilan oraz podróżnych.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart