Aktywni w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim

Aktywni w Powiecie Czarnkowsko-Trzcianeckim zaprezentowali się na rynku w Czarnkowie. Konferencję rozpoczął były starosta, a zarazem lider komitetu Wiesław Maszewski.

„To jest nasza drużyna, w nazwie mamy słowo „aktywni” i nie znalazło się ono tutaj przypadkiem. Podkreślamy to słowo bo nasi kandydaci właśnie tacy są, to osoby, które aktywnie włączają się w różne inicjatywy, często są liderami w swoich regionach. Z nimi odmienimy powiat, bo cały nasz komitet skupia się tylko i wyłącznie na powiecie Czarnkowsko-Trzcianeckim i jego mieszkańcach.” – mówił Wiesław Maszewski.

„Aktywni” zapowiedzieli, że chcieliby zająć się problemami, które często dotykają zwykłych mieszkańców powiatu. Chodzi m.in. o nielegalne wysypisko śmieci w Sarbii oraz połączenia autobusowe w gminie Trzcianka. To są rzeczy, które trzeba szybko uporządkować – kontynuował Maszewski.

Komitet w swoim programie mocno akcentuje również wsparcie seniorów i osób starszych w całym powiecie. Walka o opiekę paliatywną i budowę prawdziwego ośrodka dla seniorów, ma być jednym z głównych punktów programu.

Przedstawiono również liderów poszczególnych okręgów. W najdalej wysuniętym na zachód punkcie powiatu, postawiono na mocnego kandydata, jakim jest Zygmunt Jasiewicz, aktualny burmistrz Krzyża Wielkopolskiego. Kolejny kandydat to Dariusz Bielawski, który kieruje Referatem Gospodarki Komunalnej w gminie Drawsko. Następna osoba to Piotr Sikora, wieloletni Dyrektor Domu Kultury w Wieleniu i Tucznie, ma również swoje doświadczenie w powiecie. Jego drugą pasją jest muzyka, dla tego Piotra można zobaczyć również na scenie, jako lidera znanego zespołu Adonis.

Jeśli spojrzymy nieco bliżej w kierunku Czarnkowa i Trzcianki, naprzód wysuwa się Pan Piotr Ławiński, wspaniały i ceniony lekarz, ordynator oddziału chorób płuc w Chodzieży. Kolejne osoby to Sławomir Kryger sekretarz gminy Połajewo czy Zbigniew Maćkowiak, wieloletni nauczyciel trzcianeckich szkół, radny powiatowy trzech kadencji i organizator licznych zajęć integracyjnych dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

Pełnej listy nazwisk jeszcze nie ujawniono, jednak według Wiesława Maszewskiego będą to osoby znane i cenione w całym regionie.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart