Zderzenie osobówki z ciężarówką

26 kwietnia na krajowej „dziesiątce” osobówka zderzyła się z ciężarówką. W sumie cztery osoby trafiły do szpitala, w tym dwie w stanie ciężkim. Kierowcę osobówki przetransportowano śmigłowcem do szpitala w Szczecinie.

Do zdarzenia doszło około godziny 18.00 na drodze krajowej K10 pomiędzy miejscowością Mirosławiec, a Łowicz Wałecki, gdzie samochód osobowy marki Ford Mondeo zderzył się z pojazdem ciężarowym marki Mann z naczepą.

Jak wstępnie ustalili policjanci 25-letni kierujący osobówką nie zachował należytej ostrożności i na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do bocznego zderzenia z prawidłowo jadącym z przeciwnego kierunku samochodem ciężarowym. W wyniku zderzenia ciężarówka obróciła się na drodze, wjechała do przydrożnego rowu, a następnie przewróciła się. Kierowcę osobówki w stanie ciężkim śmigłowcem pogotowia lotniczego przewieziono do szpitala w Szczecinie. Trzy pasażerki z forda w wieku od 21 do 26 lat trafiły do szpitala w Wałczu i Drawsku Pomorski, w tym jedna w stanie ciężkim. Kierowcy ciężarówki i jego pasażerowi nic się nie stało. Kierowca był trzeźwy.

25-letni kierowca forda jechał z terenu Niemiec do województwa pomorskiego. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart