Wypadek w Próchnowie

16 stycznia 2018 roku o godzinie 11:30 służby ratownicze otrzymały informację o wypadku drogowym na trasie wojewódzkiej 190. Z pierwszych ustaleń prawdopodobnym miejscem wypadku były okolice miejscowości Oporzyn w powiecie wągrowieckim.

Na miejsce zadysponowano zastępy ratowniczo – gaśnicze z terenu powiatu wągrowieckiego i chodzieskiego, Policję oraz Państwowe Ratownictwo Medyczne. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w miejscowości Próchnowo (powiat chodzieski) samochód osobowy Smart zderzył się z samochodem ciężarowym Mercedes. Poszkodowany został mężczyzna kierujący samochodem osobowym, któremu pomocy udzielił Zespół Ratownictwa Medycznego, a następnie przetransportował do szpitala w celu obserwacji.
Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w samochodzie osobowym, kierowaniu ruchem, zebraniu elementów pokolizyjnych z jezdni z uszkodzonych pojazdów. W działaniach trwających godzinę brały udział 2 zastępy z JRG PSP z Wągrowca, 1 zastęp z OSP KSRG Margonin (łącznie 10 strażaków) oraz Państwowe Ratownictwo Medyczne i Policja.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart