Świątecznie z wałecką drogówką

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wałeckiej jednostki w związku ze zbliżającymi się świętami Wielkanocnymi przeprowadzili działania pod nazwą „Pisanki na drodze”. To inicjatywna od lat wpisana w kalendarz działań edukacyjno- informacyjnych prowadzonych dla kierowców. Tradycyjnie każdy kierowca i pasażer otrzymywał od policjantów kolorowe pisanki przygotowane przez uczniów.

Coroczne działania wałeckiej drogówki pod nazwą „Pisanki na drodze” prowadzone były na krajowej „dziesiątce” w Mirosławcu. Akcja skierowana do kierowców i pasażerów, właśnie w okresie przedświątecznym, to swoisty apel o ostrożność i rozwagę. Podczas działań mł. asp. Sebastian Woźniak i Magdalena Ogrodowska zatrzymanym do kontroli kierowcom przypominali o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, prawidłowym przewozie dzieci i właściwie ustawionym światłom.

Mundurowi prosili kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych. Kontrola była okazją do złożenia życzeń świątecznych i wręczenia niespodzianek. Były to kolorowe pisanki przygotowane wcześniej przez dzieci z wałeckich szkół. Mali pasażerowie otrzymywali od policjantów z drogówki odblaskowe zawieszki w postaci policyjnego radiowozu.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart