Rowerzyści i piesi pod lupą wałeckiej drogówki

Policjanci z drogówki Komendy Powiatowej Policji w Wałczu, prowadzą działania prewencyjne skierowane do pieszych i rowerzystów. Akcja ma na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Akcja prowadzona była w pobliżu ścieżek rowerowych i przejść dla pieszych na terenie Wałcza, ponieważ właśnie w mieście częściej dochodziło do zdarzeń z udziałem rowerzystów i pieszych.

Działania mają na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci z drogówki przypominają uczestnikom ruchu jak niebezpiecznie może zakończyć się rozmowa z drugą osobą, czy korzystanie z telefonu komórkowego w trakcie przechodzenia na drugą stronę ulicy.

Natomiast do rowerzystów mundurowi apelowali o rozwagę i ostrożność. Przypominali, o tym, że każdego rowerzystę obowiązują takie same przepisy ruchu drogowego jak kierowcę pojazdu. Nieodpowiedzialne zachowanie rowerzystów może prowadzić do poważnych w skutkach zdarzeń drogowych.

W zderzeniu z samochodem cyklista jest bez szans- informowała sierż.. Magdalena Ogrodowska i st.post. Żaneta Leśkiewicz. Policjantki wręczały także niechronionym uczestnikom ruchu elementy odblaskowe i dla miłośnikom jednośladów oświetlenie do roweru oraz odblaski na koła, a także broszurę z przepisami drogowymi.

Wszystko w ramach współpracy Policji z Wojewódzkim Funduszem ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart